KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656581

nr 1365 6581

Ture Bosin

(1894-1983), Sverige

Oljemålning, "Hamnparti Lidingö". Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 33x46 cm

Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 7 december 2020
kl 19:45:33

7/12 18:12:30 1      Vinnande bud

Ture Bosin

Läs mer om Ture Bosin